We współczesnej gospodarce wiedza odgrywa kluczową rolę – zdolność do samokształcenia i zdobywania nowych umiejętności uważana jest za jedną z najważniejszych kompetencji pracowniczych na współczesnym rynku pracy. Dla przyszłych absolwentów wyższych uczelni możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej z rzeczywistością rynkową, poznanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz zasad i wartości obowiązujących w przedsiębiorstwie to ogromna wartość. Nic więc dziwnego, że uczelnie i firmy coraz częściej angażują się we wspólne projekty edukacyjne, tworząc szerokie forum wymiany wiedzy, opinii i poglądów. Jednym z takich przedsięwzięć jest współpraca firmy GTV ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.
14 marca 2017 roku prezentacja „GTV – polski kapitał, globalny zasięg, innowacyjne rozwiązania” dla studentów Wydziału Technologii Drewna SGGW zainaugurowała cykl spotkań przedstawicieli firmy GTV z przyszłymi technologami. – Ten pierwszy wykład to czas na wzajemne poznanie się, przedstawienie przedsiębiorstwa i jego historii – zwłaszcza, że firma GTV obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia istnienia. Historia rozwoju marki GTV doskonale obrazuje zmiany i procesy, jakie zachodziły na rynku akcesoriów meblowych i oświetlenia LED – mówi Przemysław Szpojankowski, Marketing Manager w firmie GTV, który poprowadził prezentację dla studentów.
GTV to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce, zatrudniająca obecnie 260 osobową kadrę specjalistów. Portfolio firmy to jedna z najbardziej kompletnych ofert na rynku, obejmująca ponad 8500 produktów, na które składają się m.in. takie grupy produktowe jak zawiasy, prowadnice, podnośniki, uchwyty, wyposażenie garderoby i kuchni czy oświetlenie LED. – GTV to firma w 100% z polskim kapitałem, a produkty z naszym logo obecne są na ponad 40 rynkach na całym świecie. Dla wielu studentów fakt, że polska spółka otwiera swoje oddziały – spółki córki – w Chorwacji czy Brazylii było dużym zaskoczeniem – podkreśla Przemysław Szpojankowski.
Druga część wykładu poświęcona była wybranym narzędziom wsparcia procesów produkcyjnych, ułatwiających pracę technologom, projektantom i producentom mebli oraz klientom ostatecznym: aplikacji Intiaro, wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną i wizualizację 3D, dzięki której za pomocą tabletu lub telefonu możemy sprawdzić, jak uchwyty z portfolio GTV prezentują się na frontach mebli oraz biblioteki bryły 3D uchwytów, zawiasów i prowadnic z wykorzystaniem których można projektować meble w wiodących programach TopSolid Wood, Woodwork for Inventor, Corpus. Biblioteka brył 3D jest stale aktualizowana i udostępniana całkowicie za darmo – pliki można pobrać ze strony http://www.gtv.com.pl/pl/sprzedaz/materialy-do-pobrania.
- Zdolność do stworzenia, rozwijania i wdrażania nowych technologii staje się integralną częścią strategii liczących się przedsiębiorstw. Firma GTV stale rozwija i realizuje nowatorskie i innowacyjne projekty w zakresie systemów przesuwnych, oświetlenia meblowego LED czy pozostałych akcesoriów. W tej chwili pracujemy m. in. nad kreatorem szaf, umożliwiającym jej samodzielną konfigurację - wybór systemu przesuwnego i frontu, dobór wyposażenia i akcesoriów do przechowywania - i automatyczne złożenie zamówienia w hurtowni. Zapewniamy szereg darmowych narzędzi wsparcia procesów produkcyjnych - jak bryły 3D naszych produktów, które można pobrać z naszej strony internetowej, ułatwiających pracę technologom, stolarzom oraz projektantom, a dodatkowo nasze produkty są dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Te rozwiązania będziemy szczegółowo przedstawiać podczas kolejnych spotkań i wykładów – zapowiada Karol Matusz, Kierownik Działu Badań i Rozwoju w firmie GTV.
Sądząc po ilości pytań po wykładzie i dyskusji przy stoisku prezentującym portfolio GTV możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi rozwiązaniami technicznymi to ogromna wartość dla przyszłych technologów. Podczas kolejnych wykładów z pewnością będą jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczeni. Doskonałe przygotowanie przyszłych pracowników to cele, które przyświecają zarówno uczelniom, jak i pracodawcom. Dlatego współpraca uczelni wyższych i firmy GTV z pewnością będzie kontynuowana i rozwijana o nowe formy.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://uww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/transfer-wiedzy-wyklad-inaugurujacy-wspolprace-firmy-gtv-z-uczelniami-wyzszymi